(+420) 234 221 188

Renovace a čištění keramické dlažby

Kompletně vyčistíme keramickou podlahu

Uklizený důmRenovace a čištění podlahRenovace a čištění keramické dlažby

Renovace a čištění keramické dlažby, ochrana dlažby a obnova obkladů

Pokud jste nespokojení se vzhledem vaší keramické dlažby a obkladů, není nutné volit radikální řešení a kompletní výměnu podlahy. Profesionální tým naší certifikované aplikační firmy dokáže zcela proměnit vzhled keramické podlahy a dodat jí krásný lesk a dlouhou životnost. Renovace a důkladná péče stávající keramické podlahy je navíc časově i finančně výhodnější, než výměna za zcela novou.

Co nabízíme?

Každé ošetření keramické dlažby vyžaduje zcela individuální přístup dle druhu materiálu a opotřebení. Zavolejte nám pro individuální konzultaci, zaručujeme, že vyhovíme vašim požadavkům a nalezneme ideální řešení!

cisteni_keramicke_dlazby_hlavni_obrazek

Službu můžete objednat ještě dnes!

Objednejte naše služby prostřednictvím kontaktního formuláře nebo telefonicky. Navštivte naše reference.

Proč je dobré keramickou dlažbu pravidelně ošetřovat?

  • Udržuje se integrita povrchu dlažby
  • Na neošetřeném povrchu vznikají nežádoucí mikropóry.
  • Upravená podlaha se snadno čistí a dlouhodobě se udržuje její životnost a vzhled.
  • Neošetřená dlažba se více špiní a zvyšuje se její opotřebení a degradace.
  • Péče o podlahu je do budoucna velice výhodná investice

Dlaždice je uměle vyrobená keramická deska, která je používána jako podlahová krytina. Jako dlaždice jsou někdy chybně označovány obkladačky, které zpravidla nejsou určeny k použití na podlahu, nýbrž k obkladu stěn.

Čištění a obnovu keramické dlažby provádíme chemicky, za pomoci špičkových speciálních přípravků. Požadovaný vzhled a následný lesk obnovujeme mechanickým čištěním pomocí čistících padů s příměsí karbidu křemíku. Skvělou volbou je i leštění diamantovými kotouči firmy HTC. Kombinace těchto metod zaručuje dokonalou obnovu původního vzhledu, násobné prodloužení životnosti keramické podlahoviny a jejího dlouhodobě perfektního stavu.

Jak dosáhneme požadovaného výsledku?

Naše certifikovaná aplikační firma používá k prvotřídní renovaci vzhledu a čištění keramické dlažby nebo obkladů nejnovější dostupné procesy a technologie: mechanické, chemické a čisté pasivní a aktivní NANO technologie.

Pro chemické čištění a ošetření kamene používáme vysoce specializované chemické přípravky od výrobců BELLIZONI, Dr.Schutz a NANOenergy.

Při mechanickém ošetřování kamene využíváme nejkvalitnější kotoučové stroje firmy Klindex v kombinaci s diamantovými brusnými kotouči DCS Twister a DCS Hybrid systém, nebo čistící a leštící kotouče s příměsí karbidu křemíku značky Fibratesco.

Více o čištění kamene metodou Twister

Použitím této profesionální technologie zajistíme obnovu lesku podlah v různém stádiu poškození. Provádíme přirozené zvýraznění původní barvy keramické dlažby, aplikujeme protiskluzovou ochranu a aktivní nebo pasivní nano ochranu, která je dokonale přilnavá ke všem povrchům. V rámci pravidelné údržby nabízíme i odbornou úpravu ochranné vrstvy podlahy, voskování metalických a silikonových vosků, nebo dokonce aplikaci ochrany keramické dlažby před dalším mechanickým poškozením.

Díky pokročilým inovativním metodám odstraníme kromě Nečistoty usazené ve spárách dlažby a hluboko ve struktuře podlahy, opotřebení nebo drobné defekty podlahy – s tím vším se náš realizační tým dokáže vypořádat. Provádíme hloubkové čištění, léčbu a renovaci keramické dlažby, lesk obkladů, obnovu lesku chemickou cestou a aplikaci ochrany keramické dlažby před dalším mechanickým poškozením.

Více se o našich praktikách se můžete dočíst v sekci Technologie.

Hloubkové čištění, impregnace

Pomocí čistící chemie italské firmy Bellinzoni a technologie Klindex provádíme čištění keramické dlažby a základní odstranění starých vosků, mastnot a polymerních nátěrů.

Silné znečištění odstraníme speciálním přípravkem za využití nylonových čistících padu Fibratesco nebo diamantových kotoučů Twister. Ve všech případech provádíme mytí jednokotoučovým strojem Klindex.

Takto vyčištěnou keramickou dlažbu opakovaně neutralizujeme čistou vodou za použití speciálních podtlakových vysavačů a necháme vyschnout dle potřeby (Důležitý vliv pH na stav podlahoviny). Po vyschnutí keramické dlažby a optického vybarvení plochy. V případě potřeby celý proces opakujeme.

hloubkové_čištění_keramické_dlažby_hlavní_foto

 

Ruční čištění spárového pojiva

Konečným efektem bude očištěná dlažba od vodou ředitelných barev a nemigrujících nečistot.

V případě zájmu můžeme ručně vyčistit jednotlivé spáry spojující jednotlivé keramické segmenty. Toto čištění spár keramické dlažby provádíme za pomoci ocelových, měděných nebo polyuretanových kartáčů kdy je každá jednotlivá spára ošetřena chemickým přípravkem na čištění pojiva a poté ručně mechanicky očištěna.


rucni_cisteni_sparoveho_pojiva_hlavni_obrazek

 

Čištění keramické dlažby párou

Tato doplňková metoda parního čištění je vhodná pro pravidelně udržované povrchy keramické dlažby. Zvláště pak pro opětovné čištění kdy napoprvé byl povrch keramické dlažby hloubkově vyčištěn pomoci výše popsané metody za kotoučovými stroji, čistícími pady a za pomoci čistící chemie.

Čištění párou patří mezi neúčinnější ekologické metody vůbec, nicméně není vhodná na dlouhodobě zanedbávané povrchy. Pára z čističe dokáže proniknout do nejmenších nerovností a skulinek čištěného povrchu, a za vysoké teploty uvolní a odstraní mastnotu, oleje, vosk a další silné nečistoty.

Poznámka: párou nelze efektivně čistit dlouhodobě neudržované povrchy!

Výhody služby: Povrchové vyčištění a obnova čistého vzhledu originální dlažby.

cisteni_keramicke_dlazby_parou_hlavni_obrazek

Renovace povrchu keramické dlažby a obkladů

renovace_keramické_dlažby_hlavni_foto_odstavceSlinutou neglazurovanou keramickou dlažbu lze podle typu renovovat leštěním nebo lehkým broušení pomocí diamantu, popřípadě upravit povrch leštícím práškem. Leštění keramické dlažbě dodává hladký povrch, vyhladí póry, obnoví vysoký lesk a zvýrazní strukturu i texturu dlažby. Dále zvýrazní probarvení uzavřením povrchu a zároveň zvýší odolnost proti zvětrávání. Pro zajištění co nejlepšího výsledku používáme adekvátní strojní vybavení Klindex jako jsou kotoučové stroje, planetové brusky, výkonný podtlakový vysavač a dále renovační technologii Švédské firmy HTC DCS Twister, DCS Fenix a DCS Hybrid.

Výhodou slynuté neglazurované dlažby je možnost její další případné úpravy. Na rozdíl od dlažby glazurované lze tuto dlažbu dále leštit do maximálního možného stupně lesku (dle materiálu, ze kterého je slinutá dlažba vyrobena). Díky této vlastnosti lze v některých případech zvýšit lesk obyčejné neglazurované dlažby až dvojnásobně proti stupni lesku dodávané dlažby z výroby. Vše je dáno pouze materiálem.

V případě potřeby provádíme také základní čištění chemickou cestou podle typu kamene a nečistoty. V některých ojedinělých případech používáme čističe na bázi organických rozpouštědel.

Výhody služby: Obnova svěžího vzhledu keramické dlažby a zvýšení stupně lesku

Impregnace Keramické dlažby

impregnace_keramicke_dlazby_hlavni_obrazek

Po hloubkovém vymytí doporučujeme provést jednorázovou impregnaci keramické dlažby. Díky penetraci dojde k uzavření mikropórů a kapilár keramické dlažby, což zaručuje maximální ochranu materiálu před vnikající vlhkostí a špínou. K ochraně povrchu keramické dlažby používáme jednotlivé impregnace Bellinzoni.

2_impregnace1_impregnaceVšechny aplikované druhy impregnace jsou paropropustné a prodyšné. Vždy používáme vhodný typ, podle druhu keramické dlažby a typu zatížení. Denní údržba je při takto ošetřeném povrchu jednoduchá a provádí se pouze čistou vodou bez použití chemických čistících přípravků.

Zvýraznění barvy zašlé keramické dlažby

1_zasla_keramicka_dlazba
U starších keramických dlažeb narážíme na problém kdy je dlažba vlivem přirozených přírodních vlivů, nadměrným zatěžováním nebo nevhodnou údržbou zesvětlá a působí tak i po vyčištění špinavým dojmem. Standardním mechanickým ani chemickým čištěním již povětšinou tento vzhledový defekt nelze napravit.

 

 

2_keramicka_dlazba_po_redukci_barvyVhodnou volbou správné technologie lze barvy keramické dlažby dodatečně zvýraznit. Vždy záleží na typu a stáří keramické dlažby a na typu jejího vzhledového poškození. Vždy zvolíme  metodu která je pro zvýraznění nejúčinnější.

 

Výhody služby: Zisk odolnějšího povrchu a celkově snadnější údržba keramické dlažby.

Voskování keramické dlažby polymery

navoskovana_keramicka_dlazba_hlavni_obrazekPro specifické zatížení povrchu keramické dlažby používáme jako ochranu polymerní disperze s kovovým síťováním s vysokou odolností a hedvábně matnou optikou.

Úprava polymerním voskem splňuje požadavky normy DIN 18032 protiskluzovosti. Metoda je vhodná pro sanaci ochranného filmu High-Speed (mechanické vytvrzení polymerní vrstvy), která násobně zvyšuje odolnost ošetřeného povrchu.

 

Nabízíme i aplikaci polymerních vosků určených do lékařských zařízení splňující nejpřísnější hygienické normy.

1_voskovani 2_voskovaniPozn.: Při použití jakýchkoli polymerních vosků je třeba zvážit, zda je tato úprava vhodná pro zamýšlené zatížení keramické dlažby. Je nutné si uvědomit, že polymerní vosk je zcela neprodyšný a nevhodnou aplikací vosků na povrch, který není vhodný pro tento typ ochrany, může dojít k nezvratnému poškození, které se může projevit během několika týdnů měsíců až let. Při využití našich služeb se těmto komplikacím samozřejmě vždy vyhnete.

Výhody služby: Rychlý a nenáročný způsob zkvalitnění vzhledu keramické dlažby

Protiskluzná úprava keramické dlažby Antislip - protismyk

Jedná se o chemickou úpravu povrchu keramické dlažby bez změny jeho struktury a vzhledu.

V první řadě naneseme speciální vosk určený ke zvýšení protiskluzovosti povrchu. Poté provádíme denní údržbu, ke které postačí čistá voda s občasným použitím stopového množství přípravku firmy Bellinzoni pro keramické dlažby, který podporuje stálost vlastností ošetřeného povrchu. Přípravek má mimo mycích schopností také výhodu, že v jednom momentě nanáší vrstvu ochranného a leštícího vosku. Aplikace odpovídá běžnému mytí keramické dlažby – je levná a snadná.

Co je protiskluz?

Každá dlažba má uveden protiskluz v jakém je vyrobena (jedná se pouze o hodnotu kluzné/protiskluzné plochy). Stupně protiskluznosti se značí R 9 až R 13 podle normy DIN 51130. R 9 na šikmé ploše v úhlu 6-10 stupňů, R 10 v úhlu 10-19 stupňů, R 11 v úhlu 19-27 stupňů, R 12 v úhlu 27-35 stupňů a R 13 nad 35 stupňů. Stupeň protiskluznosti výrobci značí písmeny A – B – C, kdy je C nejvyšší stupeň. Do běžné domácnosti není důvod protiskluz více řešit. V okolí bazénu či veřejných prostor je již tento údaj důležitý a je na něj kladen velký důraz.

Hodnotu protiskluzových vlastností lze zvýšit i vhodným mechanickým opracováním keramické dlažby, kdy ji vyleštíme abrazivními nylonovými pady Fibratesco a Twister do požadované hrubosti normy na skluznost mokrého povrchu.

U všech forem speciálních protiskluzových úprav je nutné počítat s vyšší náročností pravidelné údržby upraveného povrchu, aby zůstaly dlouhodobě zachovány jeho protiskluzové vlastnosti.

 

Výhody služby: Zvýšení bezpečnosti povrchu keramické dlažby.

Venkovní čištění keramické dlažby

tlakove_cisteni_dynajet_hlavni_obrazekVenkovní keramickou dlažbu lze celkově vyčistit dle stupně znečištění za pomoci tlakové vody (o síle až 400 Barů). K dosažení těchto hodnot používáme kvalitní vysokotlaký čistící stroj Dynajet. Výhodou této metody je rychlé a levné odstranění větší části syntetických a organických nečistot. Tuto metodu však nelze použít při narušené dlažbě a proto za užití adekvátního tlaku nejdříve tlakovou vodou povrch pouze předčistíme a následně postupuje víše popsanou metodou za pomoci nylonových padů Fibratesco a čistící chemie Bellinzoni,

300
zákazníků

3000
provedených zakázek

Objednat úklidové služby

14
let praxe v oboru