(+420) 234 221 188

Jak zvolit správný úklidový prostředek? Orientujte se podle barev!

Uklizený důmNezařazenéJak zvolit správný úklidový prostředek? Orientujte se podle barev!

Zář

11

Jak zvolit správný úklidový prostředek? Orientujte se podle barev!

Světové trendy v oblasti uklízení jdou stále dopředu. Úklidová firma Uklizenýdům.cz je bedlivě sleduje a snaží se zákazníkům usnadnit orientaci v úklidových prostředcích a pomůckách. Proto začala používat Systém barevného kódování, který využívají světové úklidové firmy.

Jak najít vhodné mycí prostředky a úklidové pomůcky?

Všechny nástroje a chemické čisticí prostředky, určené pro pravidelný úklid, jsou rozděleny do čtyřech jednoduchých barevných kategorií. Zákazník i každá úklidová firma se díky tomu snadno zorientuje v nepřeberném množství úklidových prostředků a nástrojů a hned ví, který z nich použít pro jaký prostor. Systém rozdělení barev dnes využívají všichni velcí výrobci úklidových pomůcek, chemie i úklidové techniky. Úklid je díky tomu mnohem efektivnější a dodržuje nejpřísnější hygienické normy.

Jak to funguje?

Úklidové prostředky i úklidové pomůcky jsou rozděleny podle barev, z nichž každá je vhodná pro úklid určitého místa.

Modrá je nejpoužívanější základní barvou, která je určena pro úklid tzv. generální oblasti. Mezi generální oblasti patří  kanceláře, chodby, schodiště, výtahy, učebny, divadelní a promítací sály, sklady, prodejny, školy, obchodní centra apod. Jedná se o oblasti s nízkým výskytem rizika přenosu infekcí a bakterií.

Zelená barva je určena pro úklid kuchyněk, různých stravovacích koutků, barů, kantýn apod. Pomůckami a chemickými prostředky v zelené barvě mohou úklidoví pracovníci čistit a uklízet jak kuchyňské linky, tak i zařízení jako mikrovlnné trouby, sporáky, sklokeramické desky, dřezy, stoly, židle, ale také podlahy.

Červená je jakožto nejvýraznější barva určena pro úklid sanitární oblasti. Jedná se o oblast nejvyššího rizika výskytu bakterií. Červenou utěrkou a červeným chemickým prostředkem, obsahujícím vhodnou účinnou látku s dezinfekčním prostředkem a dalšími pomůckami, uklidí úklidový pracovník například toaletu v plném rozsahu (čištění toaletní mísy, bidetů, pisoárů, ale i podlah).

Žlutá barva je určena pro úklid umývárenské oblasti, kde nebezpečí výskytu bakterií již není tak vysoké. Jedná se o úklid umyvadel, baterií, sprchových koutů, dávkovačů mýdel, zásobníků ručníků, zrcadel atd.

Bílá barva je speciálně určena pro úklid v hygienicky rizikové oblasti, kterou je zdravotnictví a zdravotnická zařízení. Při běžném úklidu se prakticky nepoužívá a je využívána pouze v provozech, které jsou extrémně závislé na nejpřísnější hygieně, jako jsou laboratoře a operační sály.