(+420) 234 221 188

Čištění koberců

Postaráme se o čištění koberců

Zvolit správnou metodu čištění daného tipu koberce je alfou a omegou

Čištění koberců

Na každý druh koberce je nutné použít jiný druh pravidelné a lokální údržby.
Koberce určené pro kancelářský provoz, obchodní a jiné komerční prostory rozdělujeme dle materiálů ( polyamid, polypropylen, případně Polyester) a způsobu tkaní ( tkané, všívané a vpichované ). Vzhledem k velkému množství kombinací materiálů a způsobu tkaní vždy zohledňujeme jejich způsob použití a zatížení. Na základě těchto informací jsme schopni zvolit nejoptimálnější metodu a periodu ošetření koberce.

U většiny koberců a tipu znečištění jsou na výběr dvě základní metody čištění koberců: Mokré extrakční čištění a suché čištění pomocí čistícího prášku. Na výběr má klient dvě základní metody čištění koberců při kterých musí zvážit které atributy preferuje.
Pro lokální „havarijní“ čištění využíváme kombinaci několika dalších metod čištění koberců pomocí „suché“ pěny a takzvaného šamponování. Užitá metoda se vždy odvíjí od druhu koberce, tipu zatížení a typu znečištění.

Čištění koberců provádíme mimo rámec běžného provozu firem, proto není nutné provoz jakkoli omezovat. Během noci ( 8hodin ) jsme schopni vyčistit až 1500m2 plochy a dle zvolené technologie. Vyčištěný koberec je okamžitě pochozí bez jakéhokoli omezení.

čištení koberců

Službu můžete objednat ještě dnes!

Objednejte naše služby prostřednictvím kontaktního formuláře nebo telefonicky.

Suchá metoda CarpetLife / Carper Cleaner


Nabízíme hloubkové čištění suchým přírodním granulátem metodou CARPETLIFE/CARPET CLEANER. Jedná se o velice účinnou, šetrnou a rychlou metodu čištění koberců. Před čištěním není třeba v kancelářích a komerčních prostorách provádět žádné úpravy, celí proces čištění trvá na jednom bodě cca 60 min, poté je koberec okamžitě pochozí a bez jakékoli zbytkové vlhkosti. Suchý granulát během čištění absorbuje organické i anorganické nečistoty. Tato metoda je vhodná do kancelářských provozů kdy při její aplikaci minimálně narušuje chod firem a oproti běžným časově náročným metodám prováděných za mokra.  Tato metoda je také ideální pro čištění koberců choulostivých na vlhkost, volně položených nebo napínaných koberců. Díky optimalizované velikosti zrna téměř žádná tvorba prachu. V praxi jsme se mnohdy přesvědčili o tom, že profesionálně provedené suché čištění je účinnější a výhodnější než mokré extrakční metody. Proti ostatním metodám násobně vyšší efekt. Periodické čištění je až po trojnásobně delším čase ve srovnání s extrakčním čištěním.

suchá metoda


Proč je suché čištění výhodnější?

Samozřejmě choulostivá je vždy otázka financí. Srovnáme-li ovšem správně technologicky provedené mokré extrakční čištění se suchým čištěním přírodním granulátem, dostaneme se na téměř shodné náklady za materiál a práci. Suchá metoda čištění je šetrnější ke koberci který není nikdy určen do vlhkého prostředí, efektivněji se vypořádává s nečistotami a díky dlouhým periodám čištění je tak znatelně ekonomičtější. Oproti mokrému čištění, suché čištění prodlužuje životnost koberce.proc_je_suche_cisteni_vyhodnejsi.jpg

Další výhody suchého čištění koberců

  • Přírodní granulát je pH neutrální a nepoškozuje tudíž výrobní protišpinivou úpravu vlákna.
  • Koberec zůstává během čištění pochůzný, nedochází k žádnému chemickému vypařování a ihned po skončení čištění je opět připraven k používání.
  • Koberec může být čištěn tak často, jak je potřeba a není nutné se obávat poškození vlákna.
  • Čištění lze v případě potřeby provádět i lokálně a plocha nemusí být čištěna tzv. ode zdi ke zdi.
  • Díky válcovému stroji a granulátu dochází při čištění k regeneraci vlákna především na velmi zatěžovaných místech, a tím se dlouhodobě udržuje hodnota a kvalita koberce.
  • Přírodní granulát redukuje plísně, roztoče, zvířecí a prachové alergeny v průměru o 80%.

Mám zájem o vaše služby

Suchá metoda čištění koberců se osvědčuje ve všech objektech, ale především vyniká tam, kde probíhá každodenní provoz a není možné odstavit prostor na několik dnů – hotely, restaurace, kanceláře apod. Je účinné, hygienické, ekologické a ekonomické.

Invalid Displayed Gallery

Mokrá metoda extrakčního nebo pěnového čištění koberců


Extrakční a pěnové čištění koberců je nejznámější a nejrozšířenější metoda. Díky specifickým vlastnostem některých druhů běžně užívaných koberců se jedná o jedinou možnou metodu čištění. S ohledem na jednoduchost s minimálními nároky na technologii se jedná o velice levnou a rychlou metodu čištění koberců. Celé čištění probíhá pomocí extraktoru případně za pomoci vyvíječe pěny kdy pomocí těchto jednoduchých strojů na povrch koberce aplikujeme čistící roztok, který po cca 1 min působení opět vysajeme. Tato metoda je velice rychlá, levná a může být aplikována na většinu známých druhu koberců. Při této metodě je nutné počítat s dočasnou vlhkostí čištěného koberce, kdy dokonalé vyschnutí zbytkové vlhkosti trvá cca 24hodin po aplikaci. 

 

Mám zájem o vaše služby

Lokální čištění koberců


V prostorách které spravujeme nebo provádíme periodické čištění koberců provedeme lokální vyčištění poškozený míst ( káva, venkovní nečistoty, prasklá klimatizace nebo nehody z běžného provozu ) Na základě tipu poškození a typu koberce zvolíme nejoptimálnější metodu čištění a koberec lokálně vyčistíme.

lokální čištění koberce

 

 

 

Mám zájem o vaše služby

Impregnace a ochrana koberce

Výsledkem je čistý, barevně jasný, nezašedlý koberec. Impregnace stabilizuje vlákno a podpoří jeho přirozenou regeneraci. Deformacím a zplstnatění vlákna na kobercích bude tímto zamezeno, sešlapání a vytváření vychozených cestiček omezeno. Při mokrém čištění hustého a vysokého vlákna je zamezeno tvoření tzv. „efektu beránčí kůže“. Výsledkem je jasná struktura a vzor koberce a dlouholetá ochrana před šednutím a plstnatěním. Impregnace zůstává stálá i při vysávání prachu a při mechanickém zatížení (např. ochození) až do 3 let.

impregnace koberců

 

 

 

 

 

Mám zájem o vaše služby


300
zákazníků

3000
provedených zakázek

Objednat úklidové služby

14
let praxe v oboru